انجمن اولیاء ومربیان مجتمع آموزشی و پرورشی شهید دکتر آیت شهرستان گناباد

ما نباید حتی برای یك لحظه از یاد ببریم كه روح كودكان ما نیز ممكن است دچار ضعف و بی‌غذایی شود. در چنین مواقعی، آنها چه خواهند كرد؟ درست همان كاری كه وقتی گرسنگی شدید بر كسی چیره می‌شود، انجام می‌دهد.

شما وقتی گرسنه‌اید، چه كار می‌كنید؟

طبیعی است كه سراغ خوراكی رفته و خودتان را سیر كنید. وقتی تشنه‌اید چه می‌كنید؟ بدیهی است كه به دنبال رفع تشنگی‌تان خواهید بود.

وقتی خیلی گرسنه‌اید، برایتان مهم نیست كه نان و پنیر بخورید، یا خاویار و پیتزا و چلومرغ. مهم این است كه در سریع‌ترین زمان ممكن، گرسنگی خود را رفع كنید. كار اصلی، همین رفع گرسنگی است؛ كیفیت غذا و حتی سالم بودن یا نبودنش، در اولویت‌های بعدی قرار می‌گیرند. كسی كه گرسنه باشد و این گرسنگی، به او فشار بیاورد، از هر دستی، هر لقمه‌ای را خواهد گرفت.

پس همان‌طور كه بدن ما، به غذا نیاز دارد، روحمان نیز به غذا احتیاج دارد و هر آن،‌ احتمالش وجود دارد كه دچار گرسنگی و ضعف شدید شود.

همه ما،‌ عضو خانواده‌ای هستیم، و ممكن است فرزندانی هم داشته باشیم.

ما نباید حتی برای یك لحظه از یاد ببریم كه روح كودكان ما نیز ممكن است دچار ضعف و بی‌غذایی شود. در چنین مواقعی، آنها چه خواهند كرد؟ درست همان كاری كه وقتی گرسنگی شدید بر كسی چیره می‌شود، انجام می‌دهد؛ اولویت اول برای او، رفع گرسنگی خواهد بود و این‌كه از هر دستی، هر لقمه‌ای را بگیرد تا گرسنگی‌اش را رفع كند.

یادمان باشد كه اگر ما، گرسنگی‌های روح و روان فرزندان خود را رفع نكنیم، آنها از هر دستی، هر لقمه‌ای را خواهند گرفت تا مشكلشان را برطرف كنند.
یادمان باشد كه غذای روح آنها، مهر و محبت و توجه و حمایت و پشتیبانی است، پس اجازه ندهیم كه روح و روانشان دچار سوء‌تغذیه شده و ضعیف شود؛ چرا كه این كار، خطرآفرین است و آنها را، به سمتی دیگر سوق خواهد داد.

و در یك كلام، مراقب همیشگی گرسنگی‌های روح عزیزانمان باشیم.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 13 آذر 1391 توسط انجمن اولیاء ومربیان مجتمع آموزشی و پرورشی شهید دکتر آیت شهرستان گناباد
مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Blog Skin

دریافت کد آهنگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات